Online Turizm Ansiklopedisi

Açık erişimli olarak yayımlanan Online Turizm Ansiklopedisi, Türkiye Turizm Ansiklopedisi temel alınarak hazırlanmıştır. On altı cilt olarak kağıt basılı olarak yayımlanan ansiklopedide yer alan maddelerin internet ortamına aktarılmasına ek olarak yeni yazılacak maddelere de ansiklopedide yer verilecektir. Ansiklopedinin kağıt ortamında yayımlanan maddelere ek olarak yazılacak yeni maddeler ile kapsamının ve madde sayısının artırılması amaçlanmaktadır.

  1. Herkes Online Turizm Ansiklopedisi’ne madde yazabilir. Ancak yazılacak maddenin editör onayından sonra yayıma alınacağı dikkate alınmalıdır.
  2. Her madde yazarının Ansiklopedi Veri Tabanına üye olması gerekmektedir. Üye olmadan sisteme madde yükleyemezsiniz. Kağıt ortamındaki Türkiye Turizm Ansiklopedisi’ne madde yazanların yazar veri tabanında kayıtları yer almaktadır. Bu yazarların sisteme girebilmek için “şifre gönder” talebinde bulunmaları gerekmektedir. Şifre gönderilmez ise bize bizimle irtibata geçiniz.
  3. Ansiklopedi kapsamına giren her türlü konuda madde yazabilirsiniz. Kapsam dışı olan konularda yazılan maddeler kabul edilmeyecektir.
  4. Daha önce ansiklopedide yayımlanmış madde başlıklarında da yeni maddeler yazabilirsiniz. Yazılacak yeni maddenin yayıma alınabilmesi için önceden yazılmış olan maddeden/maddelerden farklı ve yeni bilgiler içerip içermediğine bakılacaktır.
  5. Yazılan maddenin sisteme yüklenmesi sırasında istenilen bütün bilgilerin sisteme yazılması ve dosyaların yüklenmesi gerekmektedir.
  6. Eksik veya yanlış bilgi, yazım hatası ve aranılan şablona uymayan maddeler yazarına/yazarlarına düzeltilmek üzere geri gönderilir.
  7. Diğer konular için belirli aralıklarla güncellenecek “sıkça sorulan sorular” kısmına bakınız.

Türkiye Turizm Ansiklopedisi ISBN: 978-605-72949-1-3