Antalya Bilim Üniversitesi’nde Turizm Karikatürleri Sergisi Açıldı

Sektörden Haberler

Dünyanın turizm alanındaki tek karikatür yarışması olan Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın yeni bir sergisi Antalya Bilim Üniversitesi’nde açıldı. Mezuniyet törenleri kapsamında 24-28 Haziran 2024 tarihlerinde Antalya Bilim Üniversitesi’nin merkez kampüsünde açılan sergide, 2015-2023 yılları arasında Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda dereceye giren karikatürler yer aldı.

“Yetişkinler” ve “Gençler” olmak üzere iki kategoride düzenlenen yarışma, 16 ve daha alt yaş grubundakiler “Gençler” kategorisine, 17 ve üst yaşlardaki karikatürcüler de “Yetişkinler” kategorisine eser gönderiyor. Yarışma her yıl farklı alt temalar belirlenerek düzenleniyor. Bugüne kadar gerçekleştirilen yarışmalarda; “Her Şey Dahil Sistemi,” “Turizm ve Barış,” “Turizmin Geleceği, Geleceğin Turizmi,” “Dünden Bugüne Tatiller,” “Seyahat Anıları,” “Havalimanı,”Covit 19 ve Turizm,” “Turizm Sektörü Çalışanları,”Uzay Turizmi” ile “Turizm Sektöründe Kadınlar,“Uzay Turizmi” ve “Turistler ile tatil bölgelerinde yaşayan yerel halkın ilişkileri” temalarında binlerce karikatür çizildi.

Antalya Bilim Üniversitesi’nden bu yıl mezun olan 1100 öğrencinin yanı sıra, öğrenci aileleri de Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması Sergisi'ni ilgiyle gezdiler.