Yazar Hakkında
Kutluğ SAVAŞIR

Yaşadığı kent: BORNOVA/İZMİR Eğitim: Lisans: Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Y.Lİsans: D.E.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü, Yapı Bilgisi A.D. Doktora: D.E.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü, Yapı Bilgisi A.D. Akademik unvanlar: Dr.Öğ.Üys. (Yapım Bilgisi) Doçentlik. (Yapım Bilgisi) Çalışma alanları: Mega Yapılar, Turizm Yapıları Görev kurum/kuruluşlar: Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Çalıştığı yer / Çalışma durumu: Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Web adresi: -

MasterChef Türkiye, TV8 kanalında yayımlanan yemek yarışması programı.

Devamını Oku

Bilim, kültür, din ve güzel sanatlarla ilgili bulunan, toplumsal, kültürel, ekonomik, siyasal, bilimsel ya da estetik niteliklerinin belgesi olan yer üstünde, yer altında veya su altındaki korunması gerekli taşınmaz varlıklar.

Devamını Oku

Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki butik otel.

Devamını Oku

Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde hazırlanmış olan lisans bitirme projesi.

Devamını Oku

İzmir’in ilk folklor derneği.

Devamını Oku

İstanbul'un Fatih ilçesinde Süleymaniye Camisi ve Külliyesi’nin altında bulunan Mimar Sinan Caddesi’ne cepheli olan Sıra Dükkanlar’ın restorasyonu ile açılan müze.

Devamını Oku
MasterChef

2023

Ödül ve eleme formatı olan yarışmada; yarışmacılar kendilerine verilen görevleri en kısa sürede ve en iyi sunumla ve lezzetle jüri üyelerinin huzuruna çıktıkları TV programı.

Devamını Oku

Şirince’de bulunan turizm potansiyelinin belirlenmesi, mevcut dokunun korumaya alınması, restore edilmesi ve turizme kazandırılması için yapılan araştırma.

Devamını Oku

Bilimsel toplantı.

Devamını Oku

Bünyesinde turizm ve otelcilik alanında önlisans programı olan kurum.

Devamını Oku