Almira Otel

Konaklama Tesisi Otel

(Bursa, 1987 – )

Alaattin Yazıcı ve Tacettin Yazıcı tarafından hizmete açıldı (1987). Uludağ’a 35 kilometre, Bursa Yenişehir Havaalanı’na 40 kilometre mesafe uzaklıkta yer almaktadır. 2005 yılından bu yana sürekli olarak renovasyon süreci geçiren Almira Hotel; köklü bir geçmişe sahip olması, sürekli yatırım anlayışı, hizmet kalitesi, dijital dönüşümü ve teknolojiyi yakından takip ederek misafir memnuniyeti ve deneyim odaklı yaklaşımı, sürdürülebilirlik ilkesine olan bağlılığı gibi pek çok özelliği ile Bursa’nın akla gelen ilk markalarındandır ve şehir kimliğinin önemli bir parçası olarak görülmektedir. Kablosuz internet erişim imkânı, Game Zone (çocuk kulübü ve oyun merkezi), misafir ilişkileri ve sektörde halkla ilişkiler departmanlarını bünyesinde bulundurarak, Bursa otelleri arasında öncü bir marka olan Almira Hotel; 203 oda ve 450 yatak kapasitesi, toplamda bin kişilik ileri teknolojiyle donanımlı on toplantı salonu ile dört adet balo ve davet salonuna sahiptir.

Termal otele dönüşen ilk otel unvanına da sahip olan Almira Hotel, 2012 yılından itibaren Almira Hotel Thermal SPA & Convention Center olarak hizmet vermeye devam etmektedir. İş ve kongre turizminin yanı sıra nitelikli termal suya sahip olması nedeniyle termal turizminde de yerli-yabancı turistler tarafından tercih edilirken; ısıtma sisteminde de termal sudan faydalanarak sürdürülebilir turizme katkı sağlamaktadır. Bünyesinde SPA merkezi, açık yüzme havuzu, kapalı termal yüzme havuzu yer almaktadır. Catering hizmetinde de Bursa’nın önemli bir markası olan Almira Hotel; dünyaca ünlü Bursa Kozahan’da İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve eşi Edinburgh Dükü Prens Phillip onuruna verilen öğlen yemeği, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan onuruna verdiği resepsiyon gibi sayısız organizasyona ev sahipliği yaptı. Restoranlarında ve davetlerinde dünya mutfağının seçkin örnekleri de yer verilen otelde; gıda güvenliği ve hijyen standartlarına ayrıca önem verilmektedir. Otelde 2008 yılından itibaren yürütülen çalışmalar sonucunda ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistem Belgesi ile gıda güvenliği uluslararası standartlar ile uyumlu hale getirildi ve Bursa otelleri arasında bu sistemi uygulayan ilk otel oldu.

Yararlanılan Kaynaklar

http://www.dergibursa.com.tr/otelciligin-bursadaki-seruveni, (Erişim tarihi: 21.12.2019); http://www.olay.com.tr/almiradan-ornek-proje-63654h.htm, (Erişim tarihi: 21.12.2019); https://www.almira.com.tr, (Erişim tarihi: 25.11.2019); Yazıcı, E. ve Bilgin, Ş. ile 16. 12. 2019 tarihli görüşme. (Görüşen: E. Adamış).